И ЦСКА не спъна Рилски спортист в победната му серия в НБЛ

Снимка: GONG.BG

Рилски спортист сломи ЦСКА за четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига. Отборът продължи перфектната си серия в НБЛ и след 4-ти кръг, след като се справи с ЦСКА с 84:72.

Двубоят в „Арена Самоков“ се движеше доста спокойно за тима на Рилски спортист, който водеше с 47:32 на полувремето.

През втората част на мача обаче баскетболистите на Росен Барчовски направиха щурм, който ги доближи само на две точки след кош и фаул на Дерил Оуенс 4 минути преди края, когато резултатът стана 69:67. Рилски спортист обаче отговори със серия от 15:2 точки, която реши мача. В крайна сметка по-големият опит и обиграност на домакините си каза думата и Рилски записа четвърта поредна победа.

Димаджо Уигинд завърши с 19 точки, колкото и Брендън Рандолф. С 18 се включи капитанът Чавдар Костов, а 16 вкара Евън Бати. Отличен мач изигра Деян Карамфилов, който вкара седем точки, но направи 10 асистенции.

За ЦСКА Дерил Оуенс бе над всички с 30 точки, а с 19 се отчете Зейн Ноулс. Мартин Сотиров приключи срещата с 14 точки.

Рилски спортист оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига след четвъртия кръг.

В класирането „червените“ заемат пето място с две победи и две загуби.