СамокоВест

Баскетболният Рилски спортист отново триумфира със Суперкупата на България

Споделете ни в

Рилски спортист е новият- стар носител на Суперкупата на България! Самоковци надиграха в „Арена Ботевград“ отборът на Балкан Ботевград със 70- 60 и прибраха ценният трофей за втора поредна година в своята витрина.

Тимът от Самоков продължава да обогатява колекцията си от трофеи през последните няколко години, като освен вече двете Суперкупи отборът завоюва на два пъти и Купата на България. Балкан пък не успя да спечели първа Суперкупа в своята история.

Срещата започна с по-добра игра от страна на домакините от Балкан, които в началните минути на мача успяха да поведат в резултата. Преднината им обаче не бе голяма и самоковци я стопиха до края на четвъртината. Тя самата завърши с крехък аванс за Рилски от 1 точка- 18- 17.

Във втората част Рилецо започна да показва истинското си лице и набързо успя да вдигне аванса си до 10 и повече точки. В този момент на сцената в „Арена Ботевград“ излезе бившата звезда на тима Павлин Иванов, който с няколко точни стрелби успя да върне отбора си в мача, а почивката дойде при 34- 40 за Рилски.

Със серия от 16:6 до средата на третата четвърт Рилски спортист увеличи преднината си до 16 точки при 56:40, а с петата си тройка до момента в двубоя Чавдар Костов вече бе натрупал 15 точки на сметката си. Баскетболистите на Балкан обаче не се отказаха, а Тошков, Диванте Фостър, Мануел Суарес и Павлин Иванов допринесоха за намаляване на пасива на Балкан до 48:58. Тройка на Иванов и нов кош на Суарес свалиха разликата до 5 при 53:58 по-малко от минута преди края на частта.

Заключителните 10 минути започнаха при този резултат, а Илиян Пищиков се разписа за 55:58. Самоковци отговориха със 7 поредни точки и се откъснаха с 10 напред, преди домакините да намалят до 5 точки разликата. Три минути преди финала на двубоя Рилски спортист все още водеше с 65:60, а Димаджио Уигинс покачи на 67:60. До края воденият от старши треньора Людмил Хадисотиров тим удържа преднината си и стигна до втори трофей за 2022 година.

За Рилски спортист страхотен мач направи гардът Деян Карамфилов, който завърши със 7 точки, 12 асистенции и 2 откраднати топки. Тези показатели му донесоха и приза „Играч на мача“. 18 точки за Рилски пък отбеляза Чавдар Костов, Демажео Уигинс завърши с 14, Брендън Рандълф с 12, а с 10 остана Евън Бати.