СамокоВест

Победа на баскетболния Рилски спортист и над Берое-Стара Загора

Споделете ни в

Хубава победа със 78-92 записа Рилски спортист при гостуването на тима ни в Стара Загора, където срещна местния Берое.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините, които след една четвърт водеха с 24-19. Обаче още във втората част баскетболистите ни се вдигнаха на щурм и след 15- 31 се стигна до пълен обрат в мача.

След паузата играчите на Людмил Хаджисотиров продължиха да контролират събитията на терена въпреки опитите на домакините да стопят изоставането си. На няколко пъти усилията им се увенчаха с успех и разликата падна под 10 точки и един от тези моменти бе в края на третата част, която приключи при 60-68.

Двуцифрената преднина в полза на Рилски обаче бе възстановена още в началото на последната част, след което нашият тим изигра мъдро последните минути от срещата, за да се поздрави с още един успех в НБЛ.

Николас Карвачо завърши като топреализатор за „Рилецо“ с 16 точки и 12 борби, Алекс Симеонов добави 15 точки, Деян Карамфилов се включи от пейката с 14 точки, Трей Портър вкара 12 и взе 11 борби, а Брандън Браун и Тихомир Желев останаха с по 11 точки.