СамокоВест

Девойките на Рилски спортист до 19 години завоюваха Купата на БФБаскетбол

Споделете ни в

Баскетболистките на Рилски спортист завоюваха Купата на БФБаскетбол на Държавното първенство за девойки. Самоковки победиха във финала в зала „Арена Самоков“ Берое Стара Загора с 62:52.

Мачът бе равностоен, като по-добро начало на домакините ги изведе с 14 точки напред преди почивката. В последните пет минути преди началото на последната част беройки наваксаха и 5 минути преди края резултатът вече бе равен. Финалният щурм на момичетата, водени от Маргарита Маринкова, обаче им донесе победата.

Моника Борисова отново бе най-резултатна за победителките със 17 точки, като добави и 15 борби и 7 асистенции. Така тя заслужи и приза за MVP на турнира. С 15 точки се отличи Деница Манолова, а с 13 – Раня Абурая.

За Берое Димана Костова приключи с 19 точки, а 11 с 12 борби записа Яна Карамфилова.