СамокоВест

Баскетболният Рилски с победа над македонския ТФТ в контрола

Споделете ни в

Рилски спортист записа победа с 81- 62 в контролата срещу македонския ТФТ Скопие. Двата тима изиграха добър двубой, в който баскетболистите на ТФТ успяха да поведат в началните минути от срещата и след десет минути игра водеха с 16-22.

Добри изяви на Крис Минков и Димаджио Уигинс във втората четвърт обаче позволиха на тима ни да стигне до обрат и на почивката да води с 37- 31. Още от началото на втората половина от двубоя разликата започна да расте и след 30 минути игра таблото в зала „Арена Самоков“ показваше 62-49 в полза на Рилски, а главни виновници за покачването ѝ бяха гардът Брендън Рандолф и Евън Бати.

В последната четвърт гостите от Северна Македония опитаха да се върнат в мача, но това така и не се случи и Рилски успя без проблеми да се поздрави с крайния успех в срещата.