Баскетболният Рилски спортист отвя Черно море Тича с 96-45

Очаквана победа постигна Рилски спортист при домакинството си на Черно море Тича. Самоковци се справиха с момчетата от морската ни столица с 96-45.

Още в самото начало на мача баскетболистите на Рилски спортист наложиха високо темпо на игра, което сякаш смути момчетата от Варна, защото още след 10 минути игра се стигна до двуцифрена разлика в полза Рилски – 32-8.

Във втората четвърт играчите на Людмил Хаджисотиров отново бяха по-добрият тим и до полувремето резултатът набъбна до 56-21.

След почивката авансът на самоковци продължи да расте и след 30 минути игра таблото в зала Арена Самоков показваше 80-27, което означаваше и край на двубоя.

В последната част срещата на практика се доиграваше като трябваше да бъде фиксиран само крайният резултат, а той беше 96-45.