Баскетболният Рилски победи Балкан Ботевград с 69-65 в едно от дербитата на кръга

Баскетболистите ни изиграха добър мач, в който поведоха още от самото начало и до края не изпуснаха водачеството.

Нещо повече, в по-голяма част от мача играчите на Любо Киров имаха двуцифрена преднина, като преди последната четвърт резултатът бе 54- 37 в полза на самоковския тим.

За съжаление, в последните 10 минути от двубоя играчите ни сякаш изгубиха концентрация и това бе моментът, от който гостите успяха да се възползват и да свалят пасива си до 6 точки, а в самия край на срещата и до 4.

Все пак отборът ни издържа на напрежението и след изпълнени точни наказателни удари от Сашо Янев Рилски се поздрави с победата.

Най-резултатен в двубоя от страна на победителите в този мач бе Алекс Симеонов, който завърши с 12 точки. По 9 отбелязаха Сашо Янев, Васил Попов и Майк Скот, а с 6 остана Чавдар Костов.