Рилски спортист на финал – прегази Балкан с 90-48

Рилски спортист е на финал в турнира за Купата на България. Самоковският тим изигра страхотен мач срещу този на Балкан Ботевград и спечели с категоричното 90-48, съобщи официалният сайт на БК „Рилски Спортист“

Баскетболистите на Рилски започнаха срещата пределно концентрирани и резултатът от това бе, че след 10 минути игра тимът ни водеше с 22:14.

Добрите изяви на самоковци продължиха и във втората четвърт, а това доведе до увеличаване на разликата, която на почивката се равняваше на 17 точки-47:30.

Очакваният щурм от страна на Балкан не се състоя и в третата част. Рилецо продължи да диктува темпото на игра и да покачва преднината си, като преди последната четвърт тя вече бе 31 точки.

Това сякаш срина психически играчите на Балкан и дори в последната четвърт те не успяха да намерят начин да противодействат на нашите, а срещата просто се доигра.