Рилски спортист записа нова победа

Отборът на Рилски спортист записа нова победа в Националната баскетболна лига в среща от XXV кръг от първенството. Отборът се наложи над Балкан (Ботевград) със 77:61. Срещата се състоя в зала Арена Самоков. Най-резултатен за самоковци беше Христо Захариев с 16 точки. Филип Вукосавлевич и Бранко Миркович добавиха по 11 точки.

За Балкан с най-много точки приключи Димитър Филипов – с 13, а Любомир Лилов и Емил Бинев вкараха по 11 точки.

Първото полувреме завърши при резултат 36:30. В началото на третата част възпитаниците на Росен Барчовски стигнаха до двуцифрен актив, след като се възползваха максимално от пропуските на Балкан – 41:30. Последва тайм-аут за гостите, а след подновяването на играта разликата скочи на цели 17 точки. 59:42 за Рилски спортист.

В заключителните 10 минути самоковските баскетболисти спокойно поддържаха предимството си и не дадоха възможност но зелените дори да помислят за обрат. Срещата завърши съд 77:61 в полза на Рилски спортист.