Неудържим баскетболният Рилски спортист с нова победа над Левски

Носителят на Купата и Суперкупата на България Рилски спортист-Самоков победи шампиона Левски с 88:69 (23:16, 18:19, 23:25, 24:9) в дербито от втория кръг на Националната баскетболна лига.

В зала Арена в Самоков двата отбора изиграха оспорвани 30 минути, но в последната част домакините бяха безапелационни и спечелиха двубоя с 19 точки разлика, за да запишат втори пореден успех през сезона.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров поведоха от началото на мача, спечелиха първата четвърт с 23:16, а на почивката водеха с 41:35.

В третата част Левски за кратко стигна до обрат след тройка на Чавдар Костов за 48:45, но домакините бързо си върнаха лидерството в резултата.

Баскетболистите от Самоков започнаха отлично последната четвърт и направиха серия от 16:4. Алекс Симеонов вкара кош и две поредни тройки, а Рилски спортист поведе с 80:64 четири минути преди края, което реши изхода от мача.

Симеонов беше най-полезен за успеха с 23 точки и 9 борби, Павлин Иванов записа 14, Трей Портър направи „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 10 борби, а Мирослав Васов има 11 точки.

За Левски Чавдар Костов се отличи с 20 точки, Венцислав Петков вкара 19, а Цветомир Чернокожев завърши с 12точки и 8 борби.