Баскетболният Рилски спортист разби Спартак Плевен и спечели дербито на върха

Рилски спортист постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Съставът от Самоков победи Спартак Плевен със 104:79 като гост в среща от деветия кръг и продължава без поражение от началото на сезона в челото на класирането. Плевенчани допуснаха втора загуба от девет изиграни мача, като заемат втората позиция.

Гостите от Рилски спортист държаха инициативата през цялото време, натрупаха аванс от 11 точки след първата четвърт при 31:20, а на почивката дръпнаха с 20 точки – 57:37. В началото на второто полувреме домакините изравниха играта, но не успяха да намалят съществено пасива си. Преди финалните 10 минути изоставаха с 58:81, а най-голямата разлика в двубоя достигна 30 точки в полза на гостите.

22 точки за победата на Рилски отбеляза Брендън Рандолф. 17 записа Демажео Уигинс, 16 Еван Бати. Чавдар Костов завърши с 13 точки.

За домакините от Спартак Плевен над всички бе Евгени Хаджирусев, който завърши срещата с 18 точки, а с 13 точки се включи Цветомир Чернокожев.