Рилецо отново се справи с Академик Бултекс 99 и отива на полуфинал в НБЛ

Отборът на Рилски спортист- Самоков продължава напред в битката за титлата през сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига.  Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха при домакинството си на Академик Бултекс 99 – Пловдив с 83:77 (23:35; 20:13; 24:14; 16:15) и по този начин спечелиха четвъртфиналната серия с общ резултат 2:0 победи.

Двубоят започна равностойно с размяна на успешни атаки и към двата коша, но малко преди средата на частта пловдивчани поеха пълен контрол върху събитията на терена и набързо съумяха да натрупат двуцифрен аванс – 35:23.

През вторите десет минути двата отбора си размениха ролите, след като баскетболистите на Академик Бултекс 99 започнаха да залагат на еднообразни индивидуални действия, което даде възможност на Рилецо да започне да топи бавно, но сигурно, разликата и на почивката преднината на гостите от Пловдив вече бе само пет точки – 48:43.

Самоковци изиграха отлична трета четвърт, която спечелиха с 24:14 и по този начин излязоха напред в резултата след 30 минути игра – 67:62, като в заключителната част възпитаниците на Людмил Хаджисотиров не се пропукаха и успяха да спрат всички опити на съперника за обрат, с което си подсигуриха победата и класиране за полуфиналите в първенството – 83:77.

Антъни Гуджино бе над всички за победителите и завърши с 20 точки, Малик Диме се отчете с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 11 борби, а Златин Георгиев също бе на ниво и приключи с двойни показатели – 10 точки и 13 асистенции.

Васил Бачев вкара 16 точки за пловдивчани, а Питър Олисемека се отчете с 14 точки и 15 борби.