Девойките на Рилски направиха златен дубъл – спечелиха и баскетболната титла

Девойките на Рилски спортист до 19 години спечелиха Държавното първенство, на което тимът беше домакин и така направи златен дубъл в шампионата за тази възраст. Баскетболистките на Маргарита Маринкова категорично надиграха Берое Стара Загора с 80:40 във финалната среща.

Девойките на Рилски не оставиха шанс на противника и поведоха в резултата още след първите десет минути.

Във втората десетка разликата продължи да се покачва, като двата отбора се оттеглиха на полувремето при 44- 28.

След почивката момичетата от Стара Загора не успяха да намерят себе си и успяха да вкарат само 2 точки за 10 минути игра.

Възпитаничките на Меги Маринкова се възползваха максимално от това и на свой ред отбелязаха цели 22, за да се стигне до 30- 66 преди финалния период.

В него нищо особено не се случи и срещата просто се доигра.

Моника Борисова бе най-резултатна в срещата за успеха на Рилски със своите 17 точки, като добави към тях 8 борби. Деница Манолова завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби. Ивана Бонева отбеляза 15, с 14 и 6 асистенции е Радина Илиева.

За Берое Стара Загора Деана Стояновска бе най-резултатна, като вкара 12 точки, с дабъл-дабъл завършиха Мартина Георгиева -11 точки и 15 борби и Димана Костова – 10 точки и 12 борби.