Рилски спортист на полуфинал срещу Черно море

rilski - varnaРилски спортист срази домакина на Купата на България Спартак –Плевен с 88:66 и се класира за полуфиналите на надпреварата срещу Черно море.
Още на първото полувреме Рилецо се откъсна напред. Спартаклии пропускаха доста и това лиши вторите 20 минути от интрига. Днес от 19.00 часа самоковци се срещат с Черно море Порт Варна във втория полуфинал, докато спартаклии вече ще бъдат само зрители.
Рилски спортист направи серия от 8-0 за край на първата част и така дръпна с 8 точки. Малко след началото на втората разликата стана и двуцифрена, а след това самоковци направиха и серия от 13-0, която вдигна преднината им до 22 точки. На почивката тя стана и 25, а след това нарасна и още повече. В последната част разликата все пак спадна, като показателното е, че само в нея домакините вкараха повече точки отколкото преди това за 30 минути.
Джулиън Норфлийт завърши с 21 точки за победителите, а със 17 и 8 борби се отчете Върнън Тейлър.