СамокоВест

Бронз за Евгени Генчев в класиците от световното за кадети

Споделете ни в

Evgeni-GenchevЕвгени Генчев спечели бронзов медал в категория до 100 килограма в класическия стил на Световното първенство по борба за кадети в Жренянин, Сърбия, съобщи сайта на Българската федерация по борба. В схватката за бронзовия медал Генчев победи Влад Дубровин от Русия. Младата надежда на СК по борба „Рилски спортист” започна с победа на турнира, като се справи с Еркан Селик от Германия. След това Генчев загуби от Патаридзе от Грузия, който спечели титлата. Класирането на грузинеца за финала изтегли самоковския борец на репешажи за бронза, като Генчев победи Акматкалиев от Казахстан и Адамбек Сдиков от Азербайджан, което го прати в схватката за бронза.

Както вече писахме Евгени Генчев бе избран за „Спортист на годината”. В първия ден на световното първенство на тепиха излезе още един представител на клуб “Рилски спортист”– Красимир Крумов, кат. до 63 кг. Той обаче не успя да се справи с грузинеца Болквадзе – 0:1 точки и приключи участието си.