Талантливият български скиор Атанас Петров за пореден път спечели състезание в Италия.
Синът на сноубордистите от близкото минало – самоковката Мария Димова и Атанас Петров стартира във Валдидентро, където се проведе четвъртото последно състезание за купа „Алте Валтелина“. По изключително твърдото трасе гарнирано със скок в средата младите таланти караха супергигантски слалом.
Българският ас отново накара италианците да се равняват по него, като спечели първото място с преднина от 1,20 сек пред втория. На 1 и 2 април пък ще се проведе и италианския шампионат за деца в който младите таланти ще карат и ски крос. През миналата седмица Наско спечели категорично и втория шампионат на Ломбардия за купата на ски училищата.

One thought on “Скиорът Атанас Петров отново е №1 в Италия – накара италианците да се равняват по него