Снимка: Ивайло Андреев

Само 2 точки не достигнаха на „Рилски спортист” за победа над шампиона „Лукойл Академик”

Рилски спортист бе на крачка от победата над шампиона Лукойл Академик. Самоковци можеха да направят сензация, но отстъпиха само с две точки – 84:86 в решителния пети мач от полуфиналната серия в баскетболното първенство. Така „студентите“ ще играят за 12-ти път във финалите, след като измъкнаха победата. Гостите от Самоков диктуваха темпото на игра, като втората част беше абсолютна катастрофа за съперника им. В 14-ата минута Рилски водеше с 20 точки. След почивката домакините се втурнаха да топят резултата и в 32-ата минута пасивът им беше 7 точки. Минута и половина преди края Божидар Аврамов наниза тройка и за първи път изравни. Двубоят завърши с две технически и изпълнение на наказателни, след които шампионите натрупаха така необходимата им преднина от 2 точки.

Божидар Аврамов завоюва 24 точки за победата на Лукойл Академик. Брендън Хийт се представи с 23.  Тери Смит бе наравно с Божидар Аврамов и също заби 24 точки в полза за Рилски спортист.