Рилски срази и Башкими в Призрен – остава непобеден в Балканска лига

Рилски спортист остана непобеден и след второто си гостуване тази седмица в Балканска лига. Самоковци надделяха над косовския Башкими с 69- 105 и вече имат 5 победи от 5 мача в регионалната надпревара.

Самоковци започнаха отлично двубоя и още в първата четвърт успяха да достигнат до двуцифрен аванс- 11- 33. През вторите десет минути ситуацията на терена не се промени особено и играчите на Рилецо успяха да се оттеглят на почивката при комфортния резултат от 29- 58 в тяхна полза.

След паузата баскетболистите на Людмил хаджисотиров продължиха с отличните си изяви и не само, че удържаха, а дори увеличиха разликата в тяха полза и закономерно се поздравиха с победата в мача.

Най- резултатен за победителите от Рилски спортист беше Еван Равънел с 19 точки. 15 отбеляза Травис Тейлър, 14 Дерек Райт, а с по 13 отбелязани точки завършиха Мартин Маринов и Шелдън Джетър.

Следващият двубой на Рилски спортист е в неделя, когато тимът приема в Арена Самоков ботевградския Балкан. Срещата е от 18:30 часа.