Рилски спортист излезе от черната серия с победа над Спартак – Плевен

Рилски спортист сложи край на лошата си серия от четири поредни поражения, след като се наложи при гостуването си на Спартак – Плевен с 96:77 в последен двубой от програмата на XVII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Мачът започна отлично за Рилецо, след като момчетата на Барчовски поведоха с 11 точки, но след това последва спад в играта им. Баскетболистите на Спартак пък използваха всяка грешка на съперника си в изключително оспорваното първо полувреме  и изравниха резултата 44:44. След това възпитаниците на Росен Барчовски поведоха убедително и в последната част преднината им достигна 20 точки при 90:70 в 25-ата минута. Надмощието на Рилски спортист продължи до последния съдийски сигнал и Рилецо натрупа още по-голяма преднина – 96:77.
За победителите Върнан Тейлър вкара 28 точки, Евън Раванел записа 14 точки и 6 борби, Остин Калхун – 11 точки, а по 10 точки записаха ,

За Спартак най-полезни бяха Александър Дяковски с 22 точки и 9 асистенции и Джеймс Анакреон с 13 точки и 6 борби. Веселин Георгиев реализира 12 точки.