СамокоВест

Присадов и Киркова – победители в комбинацията за купа „Бороспорт”

Споделете ни в

На 31 януари и 1 февруари в Боровец, на писта „Попангелов” (бивша „Ястребец 2”), се проведе FIS състезанието по ски алпийски дисциплини за купа “Бороспорт”. В него взеха участие 92 състезатели, от които 24 жени и 68 мъже, от България, Кипър, Хърватска, Гърция, Македония, Румъния и Сърбия. Състезанието за купа „Бороспорт” е включено в календара на Международната федерация по ски и се организира от Българската федерация по ски и концесионерът на пистите в Боровец “Бороспорт”.
Победителите в комбинацията, включваща гигантски слалом и слалом, и носители на купа „Бороспорт“ станаха  националите Стефан Присадов и Мария Киркова. Втори при мъжете е хърватинът Себастиан Бриговиц, а трети е Георги Георгиев –България. При жените на второ място е София Рали –Гърция. Младата самоковка, национален състезател по ски алпийски дисциплини Силвия Маджарска, зае престижната трета позиция в комбинацията. Състезанието за купа „Бороспорт” е единственото в България, в което е предвиден и паричен награден фонд. Така че,  призьорите получиха чекове съответно по 300, 200 и 100 евро.