За капак баскетболистите на Рилски прегазиха и Черно море

rilski varnaРилски спортист започна с победа последния етап от шампионата. Самоковци надиграха безапелационно тима на Черно море порт Варна със 110 – 85.
Над всички за победата на Рилецо в този двубой бяха Златин Георгиев и Тони Гуджино, като и двамата завършиха с по 23 точки отбелязани точки, а 13 вкара Тристан Кери. За варненци пък най- резултатни бяха Симеон Илиев с 28 и 10 борби и Станислaв Цонков, който завърши с 18 точки.
Двубоят започна със серия от 5-0 в полза на Рилски, а в края на първата четвърт таблото в ‚Арена Самоков“ показваше 29 – 21. Играта не се промени особено и през втората част, в която момчетата на Росен Барчовски на практика решиха изхода на двубоя, след като на полувремето вече водеха с 62-44.
След паузата играчите на Спас Натов направиха всичко възможно да стопят изоставането си, но Рилски имаше страхотен ден в нападение и заслужено се поздрави с категорична победа в края на мача.