Блестящ Краси Анев със сребро от Европейското по биатлон

Страхотен успех за българския биатлон. След бронзовия медал в спринта вчера, днес Красимир Анев спечели сребърен медал в преследването на 12.5 километра на Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана. Като цяло Краси направи блестящо състезание. Той повали всичките 20 мишени и остана на 27.6 секунди зад победителя Александър Логинов (Русия).

Самоковецът завоюва 8-и медал от европейско първенство в кариерата си и втори в Италия.

Анев стреля без грешка и при четирите влизания на огневия рубеж и финишира на втора позиция.

Логинов защити титлата си в дисциплината. Той направи две грешки в четирите стрелби и измина трасето за 32:22.1 минути.

Бронзовото отличие стана притежание на Евгени Гарайничев (Русия), който пропусна три мишени и изостана на 1:10.7 минута.