Баскетбол: „Рилски спортист” победи „Лукойл” в контрола

Снимка – Ивайло Андреев

Отборът на Рилски спортист победи Лукойл Академик с 85:83 точки в изключително интересен контролен мач, игран в зала „Универсиада” – София. Водачеството се сменяше през цялата надпревара, а само 1.7 секунди преди края резултатът беше равен, за да се стигне до зрелищен завършек. Пред самоковския Рилецо предстои участие в турнира Еврочалъндж, като мачовете в груповата фаза започват през ноември. От Лукойл пък се готвят за старта на турнира Еврокъп през следващата седмица.

Лукойл Академик имаше минимална преднина през цялата първа четвърт, но в края й Рилски спортист поведе с точка за 21:20. „Студентите” запазиха малка преднина до почивката, а темпото на мача беше високо и нито един от отборите не позволяваше на другия откъсване с комфортна преднина.

В средата на третия период Рилски взе преднина и я запази до края му, но в началото на последните 10 минути Лукойл Академик се откъсна напред и 5 минути преди сирената водеше със 78:69, пише bgbasket.com. Самоковци обаче се върнаха в мача и 7 секунди преди края бяха с 3 точки напред. Тогава, след тройка на Дейвин Уайт резултатът бе изравнен за 83:83 точки, а до края оставаха 1.7 секунди. След тайм аут за самоковския отбор Корин Хенри получи топката и я изстреля, вкарвайки със сирената, с което даде победата на отбора си.

Хенри и , Остън Калахън вкараха по 19 точки за Рилски, а 17 добави Шон Барнет. За Лукойл с 18 точки завърши Дейвин Уайт, 17 вкара Аландо Тъкър, а 16 наниза Божидар Аврамов.