СамокоВест

Баскетбол: Рилски спортист отново на полуфинал

Споделете ни в

Рилски спортист показа характер и победи Балкан с 82-73 в Арена Самоков и с общо 2-1 победи изхвърли ботевградчани от плейофите! За трета поредна година отборът се класира за полуфиналната серия , където ще се срещне с Лукойл Академик! Играе се до 3 победи от 5 мача като първите два мача са в Правец на шести и осми май!
Самият мач с Балкан започна нервно 0-5 за гостите, но Рилецо се стабилизира за 20-18 след 10 минути игра. Балкан натисна във втората четвърт и някой индивидуални грешки в самоковския отбор позволиха на гостите да се оттеглят с лека преднина 34-38 … Второто полувреме Рилски излезе преобразен и успя да наиграе Балкан, недопускайки противника да направи обрат до края на мача.
Отличиха се Еван Бруинсма с 18 точки, Йордан Бозов с 16 точки, а Денислав Вутев завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби.