Баскетболният Рилски срази Берое в Стара Загора

Рилски спортист записа разгромна победа срещу Берое в петия кръг от редовния сезон на мъжкия шампионат. Като гости самоковци се наложиха с 96-68, след като натрупаха преднина от 30 точки още преди почивката. Това е тяхна трета победа за сезона, а те имат и две загуби, а Берое, който има сериозни проблеми със състава след напускането на двама американци и контузията на трети, претърпя първо поражение и освен него има три победи. Гостите изригнаха с 37 точки през първата част, откъсвайки се с над 20 напред. Преди почивката разликата стигна границата от 30 точки, а на полувремето беше 29. Рилски запази огромна преднина и след почивката, за да си тръгне с категоричната победа.

За победителите от Рилски спортист над всички бе американецът Травис Тейлър, който бе близо до дабъл – дабъл с 19 точки и 9 борби. Златин Георгиев затвърди добрата си форма и завърши с 14 точки, а с 13 приключи Дарин Иванов. Капитанът Бозов също направи отличен двубой, записвайки 11 точки и 6 асистенции.

За домакините най- резултатен бе Уиснант с 18 точки.

В следващия кръг Рилецо посреща Ямбол, а старозагорци гостуват на Балкан.