Баскетболният Рилски отново бронзов медалист

Рилски спортист спечели втори бронзов медал от НБЛ в историята си. Самоковци надиграха Спартак Плевен със 79:65 като гости и така спечелиха серията за третото място с 2-0 успеха.

Те поведоха още в първата част на двубоя, след което поддържаха аванс, който устоя до края. Самоковци завършиха сезона с Купа на България и бронз от първенството. За плевенчани четвъртото място е най-доброто постижение в последните осем години.
С дабъл-дабъл за победителите се отличи Тони Гуджино, който завърши с 18 точки и 16 борби. Капитанът Йордан Бозов се включи със 17 точки, а Франк Търнър – с 16 точки и 6 борби.
Най-резултатен за домакините бе Урош Величкович със 17 точки, а Димитър Маринчешки се отчете с 13 и 7 борби.