Рилски остава на върха в НБЛ – прегази Ямбол със 78-106

Рилски спортист продължи победната си серия в НБЛ. Самоковци прегазиха домакините със 78-106 при гостуването си на Ямбол. Така тимът ни продължава да удържа лидерското място в шампионата и вече е с актив от 11 победи и само 3 загуби.

Най- резултатен за победата на самоковци бе Травис Тейлър, който завърши с 22 точки и 9 борби. Дерек Райт приключи с 21 точки, а 16 отбеляза Еван Равънел. За домакините от Ямбол 24 точки вкара Стоян Петков, а Станислав Говедаров остана с 16.

Страхотно начало на Рилски спортист позволи на самоковци да излязат напред още в първата четвърт, която бе спечелена с 13- 33. През вторите десет минути играчите на Людмил Хаджисотиров продължиха да диктуват темпото и след две части игра водеха с 26 точки разлика- 30- 56.

След почивката самоковци продължиха да стоят по- добре на терена в ямболската зала „Диана“ и след 30 минути игра вече водеха с 52- 84. В последната четвърт гостите от Рилски спортист намалиха леко темпото и изгубиха частта с 26- 22, но в крайна сметка спечелиха двубоя с близо 30 точки преднина.