Положителен баланс в контролите за баскетболистите на „Рилски спортист”

Баскетболистите на „Рилски Спортист” победиха с 13 точки разлика македонския „Лирия” в Арена Самоков. Двубоят следиха около 400 зрители. След равностойна първа част, самоковци се поизмъчиха в нападение, тъй като се опитваше малко по- индивидуална игра в завършващата фаза. Това доведе до пропуски и „Лирия” незабавно се възползва. На полувремето македонският отбор водеше с 36-28!

Но след силна трета част, в която състезателите на Росен Барчовски отбелязваха 35 пункта, настъпи промяна в позициите. В заключителните 10 минути самоковци с лекота задържаха постигната преднина и срещата завърши с резултат 84-71 в полза на Рилецо.

От домакините чудесни резултати постигнаха – Калхун с 19 точки, 18 за Хенри, 15 за Барнет и 11 за капитана Данчо Бозов.

„Рилски спортист” вече е с положителен баланс в контролите от предсезонната си подготовка.