Най-малките скиори се състезаваха за купа „Чамкория-Джуниър”

Ски писта Ястребец 3
Ски писта "Ястребец" 3

Състезанието се проведе на писта „Ястребец” 3 в Боровец. Организатор е ски-клуб „Чамкория”. 113 деца от всички ски клубове в страната мериха сили в надпреварата. Състезателите бяха разделени в три възрастови групи, като най-малките участници едва бяха навършили 5 години. При мъничетата призовото място зае Бояна Радева от СК”Чамкория”. На старта застанаха 5 момичета. Победител в същата категория при момчетата стана Тома Буров от „Марина спорт”. Веднага след медалистите се наредиха Атанас Петров и Лукас ди Кандидо, на 14-то място Георги Ангелов – тримата от клуб Чамкория. При 8-9 годишните момичета Мартина Иванова и Михаела Алексова от Чамкория са 6-та и 7-ма от общо 14 състезателки, а сред момчетата от същата възрастова група Георги Морунов от Чамкория е 5-ти, Стефан Ярловски от Рилски скиор 13-ти, при конкуренция от 22-ма скиори. При 11-12 годишните батковци златен медалист стана Лазар Боянов от” Юлен”. Антон Томов от Рилски скиор е 5-ти, Мартин Живков и Веселин Живков от Чамкория, съответно 8-ми и 9-ти, Добри Терзийски и Георги Конярски от Рилски скиор 11-ти и 12-ти, при стартирали 27 момчета. При младите госпожици с най-добри постижения бяха Елеонора Досева – „Мотен” -1 място, Ева Вукадинова – „Рилски скиор” – 2 място и Ния Василева – „Марина спорт”- 3 място. Никол Николова от Чамкория е 4-та, 9-та е съотборничката й Симона Скробанска. Габриела Стоянова от Рилски скиор е 10-та. В тази група участваха 16 състезателки.

One thought on “Най-малките скиори се състезаваха за купа „Чамкория-Джуниър”

1. Всяка година се каня да отида да карам ски или най вече ми се иска сноуборд,но уви такаи не намирам с кого.Винаги съм обичала зимнит псортове и ги следя доста сериозно. Страхотно е че….“ Състезателите бяха разделени в три възрастови групи, като най-малките участници едва бяха навършили 5 години. При мъничетата призовото място зае Бояна Радева от СК”Чамкория”. На старта застанаха 5 момичета. Победител в същата категория при момчетата стана Тома Буров от „Марина спорт”…..“ дано да се организират все повече и повеч еподобни състезания имаме невероятни млади таланти.