СамокоВест
Снимка: Ивайло Андреев

Драматична загуба за Рилски спортист само с 2 точки в последната секунда

Споделете ни в

Драматична загуба само с 2 точки претърпя „Рилски спортист„ в третото си домакинство в турнира ЕвроЧалъндж . Самоковци се срещнаха с унгарския Солнок и паднаха със 76-78 след кош точно преди сирената.

Първото полувреме бе равностойно, като все пак след добри изяви на Дарин Иванов в края му, домакините взеха малък аванс. Първото по-сериозно откъсване се получи в третата част и то бе за гостите. Тогава те направиха серия от 12-2, с която изведнъж преднината им стана 9 точки. Последната четвърт започна с добър аванс за гостите, но Рилски изравни след начало от 11-4. Солнов обаче поведе с 4 точки, след което двата тима си разменяха кошове, а унгарците бяха напред. При 50 секунди до края Иванов намали пасива на самоковци само на 1 точка, но 20 по-късно унгарците си върнаха аванса от 3. Веднага след това Иванов вкара страхотна тройка и изравни резултата, но 3 секунди преди края Петер Лорант отбеляза победния кош за гостите.

Рилски надбори сериозно съперника като имаше общо 44 борби, от които 19 в нападение, срещу 28 за гостите, от които 10 в атака. Предимството на самоковци при точките след борби в аката бе 22 срещу 7, но това не стигна за успех.

Най-добър за самоковци бе Дарин Иванов, който вкара 5 тройки по пътя си за 20 точки. Върнън Тейлър се отчете с 18 точки и 8 борби, а по 13 точки вкараха Шон Барнет и Остън Калхун.

За гостите Петер Лорант бе над всички с 22 точки и 12 борби.

Следващата седмица Рилски ще гостува на беларуския Цмоки Минск и трябва да търси задължителна победа, предаде bgbasket.com. След загубата от Солнок, Рилецо вече е с баланс 1-3, а съперникът му с 3-1.