Баскетбол: Рилски спортист размаза Берое

Рилски спортист разгроми Берое в първи мач от 11-ия кръг в Теси баскетболна лига. Тимът на Росен Барчовски победи с 95:64 и така се изкачи до 3-то място във временното класиране. Самоковци бяха домакин на Берое в своята зала и спечелиха без проблеми с резултат 95:64. Те натрупаха огромен аванс в началото на втората част и той им стигна за успешен завършек на 2013-а година.

Двата тима си размениха по няколко точки в началото, а Рилски се откъсна с 10 точки разлика след серия от 9-0. Втората четвърт тръгна с размяна на по един кош, след което домакините направиха страхотни няколко минути и вкараха 18 точки поред. Това вдигна разликата до 28 точки, а скоро след това стана и 30. В последните минути от полувремето гостите намалиха изоставането си, но през второто Рилецо нямаше проблеми да затвори мача.

Най-резултатни за Рилски Спортист бяха Тейлър и Калхун с по 17 точки, а пореден дабъл-дабъл направи Шон Барнет с 16 точки и 10 борби. Уокър и Раванел добавиха по 12 точки.

След поредния си успех Рилски спортист е на 5-та позиция, а Берое се закотви на предпоследното 9-то място.